Video, Masaüstü Arka Planı Olarak Nasıl Ayarlanır?Masaüstü arka planınıza güzel bir manzara veyahut sizin için önem teşkil eden bir görsel koymanız bir süre hoş olabilir. Ancak bir süre sonra sıkıcı gelmeye başlayacaktır. Elbette bu sorunun da bir çözümü mevcut. Peki ya masaüstü arka planınıza video koyabileceğinizi biliyor muydunuz?

 

Arka plan resimleri bir süre sonra sıkıcı olacaktır. Bugün sizlere arka planda nasıl video oynatıldığını anlatacağız. İyi okumalar… 🙂

(İşlemimizin sadece Windows 10, macOS, Linux ve Chorme OS’da geçerli olacağını belirtelim.)

 

Bu işlem için VLC Media Player aplikasyonunu kullanacağız. Eğer bu aplikasyon cihazınızda mevcut değilse buraya tıklayarak ücretsiz indirebilirsiniz.

VLC Media Player ile masaüstü arka planı video olarak ayarlanır ?

  • Öncelikle yol olarak  Tools/ Preferences/ Videos ‘u izleyin, ardından alt kısımda bulunan “Show Settings” seçeneğini “All” olarak değiştirin.
  • Ekranda açılan pencerede Output Modules kısmında bulunan DirectX seçeneğini seçin. (Dilerseniz kolaylık amacıyla arama kutusunu kullanabilirsiniz.)
  • Sırada en zevkli ve en kolay işlemimiz var. Arka plan videosu olarak ayarlamak istediğiniz video için seçim yapmanız gerekli.
  • Videonuz için karar verdiyseniz videonun üzerine tıklayarak Video/ Set As WallPaper yolunu izleyin.

İşlemlerimiz bu kadar böylelikle cihazınızın arka planında video oynatılacaktır.

Hatırlatma Notu|

VLC Media Player ile bu işleminizi gerçekleştirdikten sonra masaüstünde simgeler gözükmeyebilir. Videoyu ne kadar tam ekran yapsanız bile Windows Araç Çubuğu hala gözükebilmektedir.
Bir Yorum Alırız :)