Valorant oyunu VAN1067 hatası çözümüValorant oyunseverlerinin Windows 11 güncellemesi yaptıktan sonra karşılaştığı bir hata olan VAN1067 hatasının çözümünü bu yazımızda inceleyelim istedik.

Hatanın birden fazla sebebi olabilmektedir. Dolayısıyla tek bir çözümü de vardır diyemeyiz. Biz işe yarar çözümleri sizler için listeledik, bu çözümleri sırayla deneyip hata kodundan kurtulabileceğinizi düşünüyoruz.

Nasıl çözebilirim?

1.çözüm: Secure Boot’u açma

1- İlk olarak bilgisayarınızın bios ayarlarına girip TPM 2.0 özelliğini açmamız gerekiyor.
(Bios ayarlarına nasıl girileceğini merak ediyorsanız “Bios nedir? Bios ayarları nasıl yapılır?” başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.)

2- Ardından yine Bios ayarlarının Security sayfasından “Secure boot” özelliğini açmamız gerekiyor.

Eğer bios arayüzü bu bölümü açık hale getirmemize izin vermiyorsa sırasıyla;
Reset to Setup Mode” (“Erase all secure boot settings”) ve
Restore Factory Keys” ayarlarını çalıştırıp (açık duruma getirip) ayarları kaydedip çıkıyoruz. Bilgisayarınızı kapatıp tekrar bios ayarlarına geri döndüğümüzde bu sefer “Secure boot” ayarını açık yapabileceğiz.

3- Bu ayarı da açtıktan sonra mevcut ayarları kaydedip bilgisayarı başlatarak oyuna giriş yapabiliriz. Ayar isimleri bios sürümlerinde farklılık gösterse de mantık olarak aynıdır.

2.çözüm: Intel Vt-x özelliğini kapatma

Eğer 1.çözüm metodu ile sorunu çözemediyseniz diğer metoda geçelim.

Intel Vt-x, Intel Virtualization Technology ifadesinin kısaltılmış halidir. x veya i ise işlemci türüne göre eklenen bir ifadedir. Bu çözümde de bios ayarlarına girmemiz gerekiyor.

Bios ayarlarında bios sürümüne göre configuration ya da advanced sayfasında “Intel Virtual Technology” ya da benzeri bir isimle bu ayarı bulabilirsiniz. Eğer enable olarak duruyorsa enter ile değiştirip disable yapalım. Ayarları kaydetmek için exit sayfasına gelip kaydederek çık bağlantısına tıklayıp bilgisayarı yeniden başlatarak oyuna girmeyi deneyebiliriz.

3.çözüm: Vgc hizmeti ayarlarını değiştirme

1- Arama kısmına msconfig yazarak sonuçlarda çıkan System Configuration bağlantısını yönetici olarak çalıştıralım.

2- Çıkan pencerede Hizmetler sayfasını açıp Vgc hizmetini buluyoruz. Seçili değilse seçip kaydetmemiz gerekiyor..

3- Daha sonra tekrar arama kısmına gelip hizmetler yazalım ve Hizmetler bağlantısını açalım. Çıkan sayfada Vgc hizmetini bulup sağ tık > özelliklere gelip başlangıç türünü “otomatik” seçimine getirelim. Kaydettikten sonra hizmeti çift tıklayarak bir sefere mahsus kendimiz başlatalım. Artık bilgisayarı yeniden başlatıp oyunu açabiliriz.

Umarım çözümlerden biri işinize yaramıştır, sorun halen devam ediyorsa yorumlardan hata açıklamasını da yazarak geri bildirim yaparsanız başka çözüm yolu olup olmadığına bakabiliriz. Ancak bizim önerimiz her ihtimale karşı oyunu tamamen kaldırıp tekrar yükleyerek denemeniz olacaktır.
Bir Yorum Alırız :)