Telefonlardaki Mah Değeri Nedir? Neden Yüksek Olmalıdır?Telefon alırken araştırma yapmak şarttır. Kimse mağazaya girdiğinde gözüne çarpan ilk telefonu almaz. İnternette araştırmaya koyulursunuz ve çoğu zaman önemsenmeyen mah değerini görürsünüz. Mah değeri nedir ne değildir bundan bahsedeceğiz.

 

Telefonlardaki Mah Değeri Nedir? Neden Yüksek Olmalıdır?

MAH Değeri Nedir?

Türkçe karşılığı Elektriksel Yük Birimi demektir.Dikkat ederseniz her telefon araştırma sitesinde  mutlaka telefonların mah meğerinden bahsedilir. Genellikle 3000 mah ve 4500 mah arası değere sahiptir telefonlar. Mah değeri ne kadar yüksek olursa o kadar  uzun süre dayanacaktır şarjınız. Ortalama olarak 3300 mah şeklinde batarya bulunur çoğu telefonda. Mah değeri yükselmesiyle orantılı olarak telefon kalitesinin de her zaman yükseldiğini söylemek  doğru olmaz. Evet mah değeri özellikle telefonu aktif kullananlar için önemlidir fakat genel anlamda kalitesiz bir telefon yapıp da sadece yüksek bir mah değeri vermek göz boyamaca olur. Tıpkı kalitesiz cihaza yüksek RAM değeri vermek gibi yani.

 

3500 MAH Üzerinden Örneklendirme

Bana ne kadarlık bir mah değeri yeter diyenler için 3500 mah üzerinden cevap verelim. 3500 mah değerine sahip bir batarya %100 dolu olduğu takdirde aktif kullanıma karşı 7-8 saat gidecektir. Yani 3500 mah değeri çoğu insan için fazlasıyla yeterli. 3500 mah ancak sürekli telefonla konuşan,iş için son derece aktif kullanılan kişilere yetmeyebilir ya da uzun yolda gidenlere vs vs.

En yüksek mah değerine sahip telefonlar listesi için aşağıdaki makale de işinize yarayabilir.

 

 

Konu ile ilgili daha detaylı bilgi için https://sosyalhanem.com/pil-omru-en-uzun-olan-telefonlar/ adresini ziyaret edebilirsiniz. 
Bir Yorum Alırız :)