PC (Bilgisayar) Oyunları Mobilde (Android Telefon/Tablet) Nasıl Oynanır?Aslında bilgisayar oyunlarını telefonunuza veya tabletinize taşımak o kadar da zor değil -fakat bilgisayarınızın ekran kartı Nvidia ise- . Çoğu kişi bilgisayarda oyun oynamak ister fakat bazı kişilerde rehberimizden faydalanarak telefonunda veya tabletinde oyunlar oynamak ister. Tabi ki Android ve IOS’ un kendi uygulamaları vardır fakat bilgisayarda daha üstün grafikler , daha iyi bir oynanış , kontrol kolaylığı vb. özellikler bilgisayar oyunlarını daha cazip kılıyor. Şimdiki rehberimizde  bilgisayar oyunlarını  telefondan nasıl oynarız onu anlatacağız.

 

(Steam uygulamasının bilgisayarınızda bulunması ve steam hesabınızda oyunlar olması gerekmektedir. Hala indirmediyseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Şimdiki sorunumuzu Steam Link uygulaması aracılığıyla çözeceğiz. (İndirmediyseniz buraya tıklayabilirsiniz… )

 

İlk olarak Google Play de bulunan Steam Link uygulaması  hem kolayca bilgisayar oyunlarını telefonunuzda oynamanıza olanak sağlar hem de ücretsizdir.Adımları sırasıyla uygulayınız ;

1-Steam Link uygulamasını mobil cihazınıza indirin.

 

2-Bluetooth aracınızı Bluetooth kontrolcü >  Bluetooth klavye ve fare  eşleştiriyorsunuz. 

3-Dediğimiz gibi Steam olması gerekçesiyle Steam bulunan bilgisayara bağlanıyorsunuz.

4-Şimdi bütün işlemleri tamamladığınızda Steam Link uygulamasına giriş yapıyporsunuz ve buradan Computer Apps’ ten uygulama seçerek çeşitli uygulamaları kolayca oynayabilirsiniz. Tabiki kolayca bu sorun halledilemiyor en az 15 20 dakikanızı alacaktır çünkü bilgisayar oyunlarını telefonda oynamak zor bir seçenektir. Bilgisayar oyunlarını telefonda oynamak için ya bir klavyeye ya bir ( Kontrolcü ) Controller’ a ihtiyaç vardır.

Telefonda oynamak isteyenler genelde fazla grafik istemeyen oyunları tercih etmelidir aksi takdirde telefonunuz bu çözümden zarar görebilir.

Keyifli Oyunlar… 🙂
Bir Yorum Alırız :)