Teknolojinin Ham Hali
yazar aranıyor,sosyal medya,facebook,twitter,yazar olmanın yararları,hamtekno,

Öğretirken Öğrenecek Genç Yazarlar Aranıyor

İş Tanımı:

* İnternet kullanabilen, kendine güveni olan (“düşündüğüm şeyleri yazabilirim, en kötü forumda takıldığım soruları sorabilirim” diyecek kadar öz güveni olan.).

* Haftada en az 1 kez siteyi ziyaret edip beğendiği yazıları facebook, twitter gibi sosyal ortamlarda paylaşarak başkalarının da bunlardan istifade etmesini sağlayacak.

yazar aranıyor,sosyal medya,facebook,twitter,yazar olmanın yararları,hamtekno,
Sosyal Medya

* Merak ettiği bir konu hakkında araştırma yapabilecek ve bu araştırmaları bir bütün halinde yazabilecek seviyede olmak tercih sebebidir.

* Hemen yazı yazmadan “Bu işten benim karım ne olacak diye sormayacak.”, bu işi bir hobi, kendini geliştirme olarak görecek.

*  Haftada en az 1 adet yazı yazabilecek, bu konuda kendine güvenmiyorsa alanıyla ilgili beğendiği faydalı bulduğu 1 adet yazıyı kaynağını göstererek siteye ekleyebilecek kadar zamanı olmak.

* Bilim ve teknolojiye ilgi duymak.

Yaş:

7 -7 7 yaş aralığında. Yaş önemli değil okur yazar olan herkes yazabilir.

Eğitimi:

Okur yazar olsun yeter. Ben ne yapabilirim demeyecek kadar kendine güvenen.

Ücret:

Daha yazmadan ne kadar alırım diye sormayacak. Bu işi ilk etapta hobi ve kendini geliştirme olarak görecek.
İlerleyen dönemde site iyi bir yerlere geldiğinde gelir modelini de oluşturduğunda elde edilecek kazançtan katkısı oranında pay verilecektir.
Bu hayal demeyin ve Blogdan 1 milyon $ kazanan adam yazısını mutlaka okuyun.
Orada yazılanları burada tekrar etmeyeceğim ama işin özünde Robin Good şunu diyor: “Düdük olmak hoş değil, düdüğü çalan siz olun. En etkin yol takipçilerinize servis sağlayabilmek. Blogu kendinize itibar üretmek için kullanın, gerisi gelecektir.”

Kazanımlar:

Kendine ve çevresine faydası olacak, merak ettiklerini soracak ve öğrenecek, sorulmuş sorulardan bildiği varsa cevap vererek başka birilerine faydası olacak. Özellikle teknik bilimlerde (sosyal bilimlerde okuyanlarda yazabilir bir kısıtımız yok) eğitim alan öğrenciler için bir yazarlık deneyimi olarak iyi bir başlangıç olacak. İleride yazılarımız ve sitemiz tutarsa gelir elde etme şansı. Hiç gelir elde edemesek bile yeni birileriyle tanışma ortak bir şeyler yapma şansı. Yetmez mi 🙂 Ayrıca artık sitemizi mobil uygulama ortamında da kullanabilirsiniz.

 

Kendine Güven

İlk olarak kendinize güvenin. Ancak hala “kendine güvenle” ilgili tereddütleri olan ve “ben daha bir şey bilmiyorum ki, ne yazabilirim” diyen arkadaşlarımıza  her türlü konuda yardıma hazırız.

Soru ve Görüşleriniz için Facebook sayfamızla iletişime geçiniz.

 

Eğer sizinde düşünceleriniz bu yöndeyse buradan kayıt olabilirsiniz.

Yorum

  • Düşünelim ki amacı olmayan, kendini her konu da ezik hisseden ‘ ayy ben bunu yapamam’ diyerek toplum içinde kendini düşük gösteren, diğer çocuklar gibi konuşmayıp bir köşede çelimsiz bekleyenlerimiz var. Ve bizim toplumumuz da gerçekten öz güven eksikliği yaşayan insanlarımız var. belki kötü yazabilirim ama çabaladıkça daha iyi şeyler de başarabilirim yeter ki isteyelim arkadaşlar..

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.