Artık Maça Cep Telefonunuzla GirebileceksinizÇok geniş özelliklere sahip ve Dünya’nın en kapsamlı maça giriş sistemine sahip olan Passolig bir ilki gerçekleştirdi. Dijital maça giriş sistemi olan Passolig Mobil kullanıma başlandı. Toplam 3 milyon Passolig kullanıcısı Dünya’ya Aktif Bank ile taşınıyor.

 

Yenilikçi ve her gün gelişen sistemiyle adını bir çok kez duyuran Aktif Bank yeni sistemiyle Mağaza’dan indireceğiniz uygulama ile maça girişte telefonunuzdaki QR kod göstermeniz yetecek. NFC destekleyen Android telefonlarınız, NFC desteklemeyen Android telefonlarınız ve diğer İOS telefonlarınız ile maça girişte sadece QR kod göstermeniz yetecek. Passolig’in genel müdürü olan Ceyhun Kazancı yaptığı açıklamada, 2017-2018 dönemine 3 milyon kullanıcı ile beraberinde girdiklerini ve taraftarların maça girişte kullanacağı QR kod ile daha da arttıracağını belirtti. Ayrıca tüm Dünya’ya böyle dijital ve maça giriş kolaylığı hizmeti sunmaktan memnuniyet duyduklarını ekledi.

Tüm dünya genelinde sundukları QR kod ile maça giriş hizmeti sunan Passolig Mobil, Mayıs ayından bu yana yaklaşık 165 bin kişi tarafından indirilmiş. İndirenlerin %60’ı 18-35 yaş aralığında olduğunu belirten Kazancı, Mayıs ayından bu güne toplam 60 binin üzerinde işlem gerçekleştirildiğini belirtti. Passolig Mobil’i en çok kullanan iller ise ; İstanbul, İzmir , Adana ve Ankara. Kullanıcılar Passolig Mobil uygulamasında fikstür ile maç biletlerini takibe alarak, satışa çıkarıldığı an bildirim alabilirler.Kullanıcılar  uygulama üzerinden maç bileti alma, bakiye yükleme, bilet süresi uzatma ve bilet transfer etme gibi işlemleri gerçekleştiriyordu. Artık QR kod ile maça da giriş yapabilecekler.

Yorumlarınızı bekliyoruz. Bir sonraki makalemizde görüşmek üzere… 🙂
Bir Yorum Alırız :)