Alexa Değerim 1 Günde Nasıl 500.000 DüştüBlogger’lık tecrübemi saymazsak, WordPress’e başlayalı henüz 2 ay olmuştu. Yazılarımı özgün bir şekilde yazıyordum.
Tabi blogun orturması bir hayli zaman alıyor.Bende biraz sabırsız olduğumdan dolayı elimden geldiği kadar sosyal medyayı iyi kullanmaya çalıştım.
1. ayın sonunda Sosyal Medya aracılığıyla günlük 200 tekil ziyaretçim vardı.200 Tekil ziyaretçi başlangıç için bana göre gayet güzeldi.
1.aydan beri Alexa değeri takip etmekteyim.

Resimde de görüldüğü gibi 3.000.000 ‘la başladım.

alexa değeri, alexa değeri nedir, alexa değeri nasıl düşer, alexa değeri nasıl yükselir, alexa değeri düşürme, alexa değerini düşürme, alexa da yükselmek, alexa da üst sıralara çıkmak, alexa da sitem çımıyor, alexada yükselme, hamtekno, alexada yükselme yolları, alexada yükselme programı, alexa rank, alexa rank nedir, alexa rank sorgulama, alexa rank yükseltme

Yaklaşık bir aya kadar sonra ziyaretçi seviyem aynı seviyedeydi.Yavaş yavaş Organikten kullanıcılar geliyordu. Bu da beni fazlasıyla mutlu edip, daha fazla yazı yazmaya teşvik ediyordu.

1 ay sonra tekrardan kontrol ettiğimde ise Dünya sıralaması ve Türkiye sıralamasında ki değerlerim de bir düşüş gördüm.Bu sonucu tamamen özgün yazılara bağlıyorum. Sonucum da yanıldığımı düşünürseniz, kendi düşüncelerinizi bekliyorum.

1. Ayın sonunda aldığın ekran görüntüsü ise şöyle;

alexa değeri, alexa değeri nedir, alexa değeri nasıl düşer, alexa değeri nasıl yükselir, alexa değeri düşürme, alexa değerini düşürme, alexa da yükselmek, alexa da üst sıralara çıkmak, alexa da sitem çımıyor, alexada yükselme, hamtekno, alexada yükselme yolları, alexada yükselme programı, alexa rank, alexa rank nedir, alexa rank sorgulama, alexa rank yükseltme

Ve geldik Alexa değerlerimin bir gecede nasıl 500.000 düştüğüne;
Cumartesi akşamıydı, sosyal medya da ” Windows 10 Ücretsiz. Ama Herkese Değil ” yazımı paylaştım.

Pazar günü öğle saatlerinde Google Analytics sayfama girdiğimde ise pek alışkın olmadığım bir durumla karşılaştım.

Online 33 Kullanıcı vardı.Bu iş gittikçe güzelleşiyordu.
alexa değeri, alexa değeri nedir, alexa değeri nasıl düşer, alexa değeri nasıl yükselir, alexa değeri düşürme, alexa değerini düşürme, alexa da yükselmek, alexa da üst sıralara çıkmak, alexa da sitem çımıyor, alexada yükselme, hamtekno, alexada yükselme yolları, alexada yükselme programı, alexa rank, alexa rank nedir, alexa rank sorgulama, alexa rank yükseltme,google analyticsPazar günü bitmesin istiyordum.Amacım olan 1000 Tekil kişiye çok az kalmıştı. Son derece hızlı geçen pazar gününü 1100 Tekil kullanıcı ile kapattım. Öyle mutlu olmuştum ki, ” anlatılmaz yaşanır derler ya” işte ondan..

Açık olmak gerekirse pazartesi Alexa değerlerim düşmesini bekliyordum. Ama bu kadar da olmaz ya hu..
Pazartesi günü kontrol ettiğimde Dünya sıralamam yaklaşık 500.000 kadar düşmüştü. Türkiye sıralamamda 7.000 kadar.


alexa değeri, alexa değeri nedir, alexa değeri nasıl düşer, alexa değeri nasıl yükselir, alexa değeri düşürme, alexa değerini düşürme, alexa da yükselmek, alexa da üst sıralara çıkmak, alexa da sitem çımıyor, alexada yükselme, hamtekno, alexada yükselme yolları, alexada yükselme programı, alexa rank, alexa rank nedir, alexa rank sorgulama, alexa rank yükseltme,google analyticsTavsiyeleriniz nedir diye soracak olursanız;
Size her blog yazarın söylediği şeylerden farklı bir şey söyleyemem ama şunu bilmenizi isterim;

Blog bir fidandır, Önce ekersin ve büyümesi için çaba harcarsın.Fidan büyüyüp ağaç olduktan sonra meyve vermeye başlar.

Bazı genç yazarlar ise fidandan meyve beklemektedirler.Böyle düşünmektense o işe hiç başlamamak daha hayırlıdır.

Selametle Kalın.
Yorumlar

Bir Yorum Alırız :)